Program

Gastronomisk topmøde

Program

 

Forløbeligt tidprogram - Der tages forbehold for justeringer og ændringer.

(Sidst opdateret 27. maj 2015)

 

I AKKC holdes samtidig med Markedspladsen en række foredrag, der sætter fokus på temaer, der er både kokkefaglig og almen interesse for.

Bæredygtighed og herunder madspil er et oplagt tema.

Mød blandt andre Årets Dansker 2014, Vinder af Nordisk Råds Natur- og miljøpris, stifter af forbrugerbevægelsen Stop Spild Af Mad, Selina Juul.

Oplæggene vil veksle mellem at have kokkefaglig fokus og emner med interesse for organisationer og personer, der beskæftiger sig med mad og fødevareproduktion.

 

Man kan godt begynde at glæde sig...

Her kan du læse lidt om Køkkenchefen fra DGI Huset, den Grønne Café Henrik Mouritzen tankerne og idéer bag den økologiske menuen til Get Togheter i Nordkraft torsdag den 4. juni kl. 19.00

 

"Tanken bag denne menu denne aften er som alle andre tanker omkring menuer:

"At de mennesker der står bag tankerne er mennesker som har en passion for faget"

Velkommen til asparges, rabarber, kalv, svampe, jordbær og ikke mindst en håndfuld teknik som skal smelte det hele sammen.

 

Hos os laver vi mad fra bunden

Men spiser på toppen...

Velbekomme!

Henrik Mouritzen

 

 

Download program som PDF her (opdateret d. 01.06.2015):

Onsdag d. 3. juni

 

15.30

NKF styremøde Comwell Hvide Hus mødelokale M2/ Nordic chef association board meeting - meeting room M2

Dresscode: Chef´s jacket

13.00

KF Danmarks kongres Comwell Hvide Hus mødelokale M2 / Danish chef association congress -meeting room M2

Dresscode: Chef´s jacket and orders

 

KF Danmark byder Nordisk Styre velkommen

17.30

Dommer og deltagermøde, Global Pastry Chef - Aalborg kongres og Kulturcenter / Global Pastry briefing and judge meeting

 

 

Torsdag d. 4. juni

 

 

Ankomst og indkvartering på respektive hoteller

7.00 - 14.30

Global Pastry Chef konkurrence - Aalborg kongres og Kulturcenter / Global Chef chef competition

14.00 - 18.00

Danmarks Mesterskaberne i Østersåbning og Champagnesabling - Nordkraft Kedelhallen / Danish national competition in oyster and champagne opening.

16.00 - 17.00

Møde for konkurrencedeltager global chef og Hans Bueschkens deltagere og jury/ Briefing for global chef, Hans Bueschkens competitors and judges. Aalborg kongres og Kulturcenter

19.00 - 22.00

Get together I Kedelhallen under temaet ”Waste to Value”. Økologisk 3 retters menu fra buffet, ledsaget af 3 økologiske genstande

Dresscode: Chef´s jacket

 

 

Fredag d. 5. juni

 

10.00 - 18.00

Fødevaremesse - Torvehallen med fødevaremarked/Meet the Farmer - Meeting & Workshops - Aalborg Kongres og Kulturcenter / Local food fair.

 

Konkurrence (Se mere her) :

7.00 – 11.30

Hans Bueschkens Young Chef Challenge

10.00 – 16.00

WACS Dommerskole, V/ Brian Therp mødelokale M5 / Judging seminar - Meeting room M5 - Comwell Hvide Hus

9.00 – 11.00

NKF Congres - meeting room M3 - Comwell Hvide Hus

Dresscode: Chef´s jacket

9.00 – 16.00

Dommerskole for servitør/waiter mødelokale M4 / Judging seminar for waiter judges - Meeting room M4 - Comwell Hvide Hus

11.30 – 13.30

Frokost/Lunch for delegerede, Comwell Hvide Hus - Restaurant Kildeparken

11.00 - 18.00

Konferencer og workshop

11.00

Mogens Poulsen, Thise Mejeri

12.00

Lotte Brøns, Sikani Sea Salt

12.25

Rie Toftelund, Tofteladen

13.00

Birger Dengsø, Thorupstrand Kystfiskerlaug

14.00

Hans Jørgen Madsen, Glenholm Vingård

15.00

Antoni Aagaard Madsen, Thisted Bryghus

13.00 – 17.55

Global Chef Challenge semi final

16.00 – 17.30

Nordic Chef og waiter briefing, se venligst tidskema for yderligere info - Aalborg Kongres og Kulturcenter

19.30

Middag ved Kokkelandsholdet på Musikkens Hus & Præmie overrækkelse for Global Chef, Hans Bueschkens Young Chef og Pastry Chef / Dinner With the Danish national Culinary team and Price ceremony for all Global Chef Challenge.

Dresscode: Chef´s jacket & Chef´s hat ( will be handed out at the place)

14.30 - 16.00

Senior meeting v/ Gert Sørensen - Comwell Hvide Hus Lounge V

Dresscode: Chef´s jacket

 

 

Lørdag d. 6. juni

 

10.00 – 18.00

Fødevaremesse - Torvehallen med fødevaremarked/Meet the Farmer - Meeting & Workshops - Aalborg kongres og Kulturcenter

 

Konkurrencer (Se mere her) :

7.00 – 16.00

Nordic Chef

7.00 – 16.00

Nordic Waiter

7.00 – 16.00

Nordisk Young Chef

7.00 – 16.00

Nordic Waiter Duni Cup

11.30

Konkurrence servering. (publikum)

11.00 -18.00

Konferencer og workshop (Se mere her) :

11.00

Selina Juul, Stop spild af mad

13.00

Yasmine Sørensen, Unilever - Bæredygtighed i restaurationskøkkenet.

14.00

Anne Cathrine Christensen og KF - Ungdom, Mad på mad spild

15.00

Bo Larsen fra HW Larsen og Remon Thomas Kreiner fra TUG Danmark - knivskarpt fordrag om knive og sabler!

11.30 – 13.30

Frokost/ Lunch for delegerede, Comwell Hvide Hus - Restaurant Kildeparken

17.00 – 18.00

Præmie overrækkelse af Nordic Chef og Nordic Waiter junior

10.00 – 16.00

WACS Dommerskole, V/ Brian Therp - mødelokale M5 / Judging seminar - Meeting room M5 - Comwell Hvide Hus

19.00

Gallaaften på Comwell Hvide Hus. Kåring af Nordic Chef over all / Galla dinner at Comwell Hvide Hus in Aalborg

Dresscode: Eveningwear and orders - For men, dinner suit. For ladies, cocktail dress ( long og short) is appropriate

 

 

Søndag d. 7. juni

 

10.00

NKF styret samles Comwell Hvide Hus

 

Hjemrejse

NKF Ungdom Program